SFP transceiver 1,25Gbps, 1000BASE-T, UTP, Cat5, 100m, RJ-45, -40 až 85°C, 3,3v, Cis. komp

 
 
 
 
 
 
 
  • SFP transceiver 1,25Gbps, 1000BASE-T, UTP, Cat5, 100m, RJ-45, -40 až 85°C, 3,3v, Cis. komp
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Záruka:
36 Mes.
Kód:
SKOEMSFP-TXCIS-HTR
Part No.:
SFP-TXCIS-HTR(GLC-TEOEM)
Výrobca:

OEM

RP:
0.13; DPH: 20%
Bez DPH
39.00 EUR
S DPH
46.80 EUR
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  •  
  •  
 

Podrobnosti o produkte

 
 
 

Popis produktu:

Obrázok transceiveru je orientačný/ilustratívny, farba pozadia či popis na module na obrázku nemusí zodpovedať skutočnosti

KNOWLEDGE BASE
Kompatibilita OEM vložných modulov
Optické rozhrania 100Gbps
Vysokorýchlostné formáty optických transceiverov a základné rozdiely
SFP moduly (Small Form-factor Pluggable)

Small Form-factor Pluggable (SFP alebo aj mini-GBIC) je technický štandard optických vložných transceiverov, definovaný skupinou MSA v máji 2001.
Ide o kompaktný optický transceiver používaný v telekomunikačných a dátových sieťach. Ide o populárny, veľmi rozšírený, výrobcovia aktívnych optických komponentov masívne podporovaný modul. Jeho modernejšia konštrukcia postupne vytesňuje staršie GBIC.

Na rozdiel od GBIC modulu má SFP približne polovičnú veľkosť – menšie rozmery umožňujú osadenie aktívnych prvkov v hustote až 48 portov SFP na 1U.

SFP modul je osadený spravidla duplexným LC konektorom.
Výnimku tvoria niektoré jednovláknové bi-directional SFP (LC simplex alebo SC simplex) a metalické SFP transceivery (RJ-45).
SFP moduly sa vyrábajú a dodávajú v mnohých variantoch podľa použitého typu vlákna, prenosového protokolu, preklenovanej vzdialenosti (až 200km) a vlnovej dĺžky.

Moduly môžu, ale nemusia byť vybavené tzv. sadou diagnostických funkcií (MSA SFF-8472). Diagnostiku značia u svojich produktov rôzni výrobcovia rôzne DMI = Digital Monitoring Interface, DDM = Digital Diagnostic Monitoring alebo DDMI = Digital Diagnostic Monitoring Interface. V skutočnosti platí, že DMI = DDM = DDMI.
Pomocou tejto sady funkcií môžeme, pokiaľ to daný prvok (router, switch) podporuje, sledovať prevádzkovú teplotu, prevádzkové napätie, úroveň vysielaného signálu aj úroveň signálu prijímaného na prijímači atď.

Postupne dochádza k vývoju formátov a tak dnes namiesto starého GBIC slotu nájdeme v nových zariadeniach skôr sloty SFP pre SFP moduly.

Pre vyššie rýchlosti sú potom postupne vytláčané z trhu 10Gbps formáty XENPAK a X2 - tie sú dnes v nových zariadeniach nahradzované novšími formátmi typu XFP a predovšetkým potom SFP+ (SFP PLUS).
Dnes potom dochádza aj k veľkému rozmachu formátov pre vyššie prenosové rýchlosti ako je 25Gbps (SFP28), 40Gbps (QSFP+) a 100Gbps (QSFP28).
100Gbps transceivery sú potom dostupné už v mnohých prevedeniach a dochádza tu k rýchlemu vývoju.

CFP moduly sú potom už dnes dostupné aj v koherentnom a laditeľnom DWDM prevedení a na dlhšie vzdialenosti/ pre operátorské transportné riešenia ide aktuálne o preferovaný typ transceiveru.

Aktuálne najpoužívanejším 100G štandardom je ale bezpochyby QSFP28, ten vychádza z konštrukcie QSFP+ a je k tomuto formátu aj rozmerovo ekvivalentný.
Ďalšie používané štandardy sú napr. už spomínané CFP, CFP2, CFP4, CFP8 (písmenko C tu vyjadruje číslovku 100 - latinsky centum).

A v neposlednom rade tu máme k dispozícii ekonomický mikro CXP formát s ktorým sa počíta len na naozaj krátke prepoje (datacentrá).
CXP formát je potom dielom združenia výrobcov IBTA.

V blízkej budúcnosti sa môžeme tiež tešiť na celý rad nových formátov
Z novších a už štandardizovaných spomeňme QSFP-DD (Double Density), uQSFP (mikro) a OSFP (Octal).
Tie už budú dláždiť cestu k prenosovým rýchlostiam 400Gbps, 800Gbps, 1T, 2T….

Posledným formátom, na ktorom sa už pracuje, sú tzv. OBO porty (On Board Optics) - na čele týchto aktívnych prvkov nájdeme už len optický multi-vláknový MPO konektor - všetko aktívne zariadenie sa už presunie na hostboard.

Tieto nové transceivery umožnia osadzovať aktívne prvky z dnešného pohľadu s obrovskou hustotou portov…

Optické transceivery (optické moduly) sú normalizované zariadenia / zásuvné media konvertory pre použitie v produktoch tretích výrobcov.
Ako už názov napovedá, transceivery v sebe vždy združujú vysielač/transmiter a prijímač/recever. Z toho tiež vyplýva, že pre obojsmernú prevádzku potrebujeme mať k dispozícii 2. vlákna. Pre obojsmernú prevádzku po jednom vlákne sa používajú špeciálne WDM moduly, ktoré fungujú na princípe rozdielnych vysielacích vlnových dĺžok (používajú sa vždy v páre typ A a typ B) a majú v sebe už zabudovaný WDM filter (spolu s diagonálnym polopriepustným zrkadlom).

U optických vložných transceiverov býva uvedená spravidla vzdialenosť v km, na ktorú je až možné daný modul prevádzkovať, dôležitejší je však presný údaj Power Budget, teda výkonová rezerva v jednotkách dB.
Počet km je totiž počítaný práve z hodnoty PB, a záleží potom, aký merný útlm na výpočet dosahu v km bol použitý - každý výrobca môže údaj počítať iným koeficientom a tak počet km môže byť zavádzajúci.
Niektoré moduly (napr. multi-rate operátorské moduly pre SDH či 4,25 tri-rate moduly pre Fiber Channel) vedia pracovať na rôznych prenosových rýchlostiach a tak sa aj líšia parametre modulu v závislosti od typu aplikácie, kde ho použijeme.

Údaje uvedené v parametroch produktov na www.alternetivo.sk sú tak udávané vždy pre najvyššiu možnú prenosovú rýchlosť daného modulu.
Pre ilustráciu u 4,25 Gbps Multirate produktov je PB udávaný pre 4,25 Gbps, tzn. pri použití rovnakého modulu na 1Gbps bude PB (výkonová rezerva) väčší ako je uvedené v parametroch.

Ďalej je možné v sortimente optických vložných transceiverov voliť medzi štandardnou teplotnou odolnosťou modulu (spravidla 0-70C), alebo medzi priemyselným HTR (High Temperature Range) prevedením do náročných podmienok (-40 až 85C).

Moduly CWDM a DWDM pre vlnový Multiplex za pomoci MULTIplexerov a DEMULTIplexerov, sú zase ladené na špeciálnu vlnovú dĺžku zodpovedajúcu CWDM a DWDM kanálom.
Vo formáte SFP+, QSFP+ a QSFP28 existujú tzv. pasívne metalické káble, ktoré sú už pred- osadené zásuvnými transceivermi (opäť len pre prepojenie na krátku vzdialenosť).
Na dlhšiu vzdialenosť napr. v rámci datacentra je potom vynikajúcim riešením AOC – aktívny optický kábel (pre 100G do 100m)

Špecifikácia

Dosah - 100m

Formát  - SFP

Kompatibilita -  CISCO

Typ konektora -  RJ-45

Prenosový protokol -  1Gbps Ethernet

Prenosová rýchlosť - 1,25Gbps

Typ prenosu -  metalický (RJ-45)

Ďalšie vlastnosti
DMI diagnostika nie
Pre vlákno/ kábel metalický CAT5E/6/6A/7
Prevádzkový rozsah teplôt -40 až 85 °C


Zaradenie produktu

 

Technické špecifikácie sa môžu meniť bez predošlého upozornenia. Obsah aktuálneho balenia sa môže líšiť v závislosti od dátumu predaja. Obrázky majú len informatívny charakter.

 
 
 
 
 
 
 

Parametre

 
 
 

Základné parametre
Rozhranie:  SFP 
Rýchlosť :  1,25 Gbs
Médium:  Metalika 

Záruka
Záruka zákazník s IČO/Konečný spotrebiteľ:  36/36M 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Pobočka Bratislava

Tuhovská 33

831 06 Bratislava

Pondelok - Piatok:

od 8.30 do 17.00 hod.

E-mail: online_kontakt[at]asbis.sk

Recepcia: + 421 2 321 65 111

Obchodné oddelenie: + 421 2 321 65 777

maps
Pobočka ASBIS Košice

Moldavská cesta 8/B

040 11 Košice

Pondelok - Piatok:

od 8.30 do 17.00 hod.

E-mail: online_kontakt[at]asbis.sk

Recepcia: + 421 55 321 65 11

maps
 
 
 
 
 
 
 

 

 

Obchodné oddelenie

+421 2 321 65 777

Zobraziť mobilnú verziu

Prevádzkuje ASBIS SK spol. s r.o.

Technické riešenie © 2024 CyberSoft s.r.o.