ASBIS SK
ASBIS SK
Tlačová správa

Svetová premiéra touchpadu na klávesnici upúta všetkých technologických fajnšmekrov. Na prvý pohlaď nenápadná klávesnica, ktorá nepúta vizuálnu pozornosť v dave ostatných klávesníc, no stačí jeden dotyk, aby ste pochopili jej výnimočnosť.

Top 7 vlastností klávesnice Click&Touch

 • Automaticky prepína medzi režimami klávesnice a touchpadu
 • Podporuje gestá: ovládanie kurzora, klikanie, skrolovanie, média slider
 • Výrazne zjednodušuje interakciu so Smart TV
 • Otvára príležitosti, ktoré neposkytuje diaľkové ovládanie
 • Nevyžaduje špeciálny softvér
 • Poskytuje pripojenie až 5 zariadení súčasne cez 3 spojovacie kanály
 • Kompaktná a ľahká, šetrí miesto na pracovnej ploche

Na pripojenie 5 zariadení súčasne ku Click&Touch nemusíte inštalovať žiaden softvér. Jednoducho môžete ihneď používať Bluetooth modul (3 zariadenia), konektor typu C (1 zariadenie) a USB vstup (1 zariadenie). Klávesnicu tak môžete pripojiť cez Bluetooth k svojmu MacBooku a TV, k tabletu cez USB a stále môžete použiť zostávajúce voľné vstupy. Vďaka inteligentnému a intuitívnemu ovládaniu už nemusíte myslieť, na aký režim sa potrebujete prepnúť. Samotný systém klávesnice rozlišuje, v akom režime pracujete a automaticky prepína medzi režimom klávesnice a touchpadu podľa vašej potreby.

Klikanie je tiež veľmi jednoduché. Click&Touch ľahko nahradí všetky funkcie myši, stačí sa dotknúť klávesnice, ktorá vás intuitívne navedie k pravému a ľavému kliku ako na myši. Ťuknutie 1 prstom = ľavý klik myši. Ťuknutie 2 prstami = pravý klik myši. Jednoducho klikajte, posúvajte a zadávajte. Skrolovanie sa aktivuje rovnako intuitívne ako všetky ostatné akcie – stačí potiahnuť dvomi prstami po klávesnici. V Click&Touch systéme môžete prechádzať videami a meniť úroveň hlasitosti pomocou média slideru. Ak to chcete urobiť, potiahnite prstamidoľava o r doprava v hornom riadku klávesov. Klávesnica funguje efektívne so svojou hlavnou funkciou - písaním. Vďaka mechanizmu scissor sa klávesy stláčajú ako na notebooku a hmatová odozva je úžasná.

Klávesnica Click&Touch získala 4 Red Dot Design Awards ocenenia naraz

 • 2020/2021 Počítačové a Informačné technológie
 • 2020 TV a Domáca zábava
 • 2020 Smart produkt
  (v kategórii TV a Domáca zábava)
 • 2020 Inovatívny produkt
  (v kategórii Počítačové a Informačné technológie)

Click&Touch 2 je multimediálne zariadenie novej generácie, ktoré kombinuje klávesnicu, touchpad a PC myš. Môžete ju použiť na písanie alebo ovládanie gest, rovnako ako na touchpade. Inteligentnú klávesnicu môže pripojiť k smartfónu, tabletu, PC, Smart TV, interaktívnemu panelu a k hernej konzole. Váš tablet sa môže ľahko premeniť na prenosný počítač, ktorý dokonale funguje kdekoľvek ho potrebujete.

Časté akcie sú jednoduchšie. Click&Touch 2 umožňuje pracovať až so 4 zariadeniami súčasne. Zariadenie je vybavené jedným USB konektorom typu C a tromi Bluetooth kanálmi na pripojenie zariadenia. Môžete písať, pracovať so súbormi a dokumentmi v tablete, smartfóne alebo PC súčasne a jednoducho prepínať medzi zariadeniami.

Je to najľahšie použiteľná klávesnica na text, fotografie and videá. Vďaka fyzickým tlačidlám je jednoduchšie klikať, vyberať a presúvať objekty ako pomocou touchpadu. V hornej časti sa nachádzajú multimediálne slidery citlivé na dotyk. Vľavo sú tlačidlá na rýchle pretočenie videa do požadovaného okamihu a napravo sú tlačidlá na nastavenie hlasitosti. Vďaka mechanizmu scissor, ktorý dovoľuje stláčať klávesy do hĺbky 1,5 mm, si užijete rovnaké pohodlie pri písaní ako na bežnom notebooku.

Gestami môžete ovládať približovanie, premiestňovanie a úpravu fotografií, videí či iných súborov. Touchpad zaberá 80% pracovnej plochy klávesnice a snímač je integrovaný priamo do tlačidiel. Klávesy reagujú na ťuknutia, dotyky a gestá tak ako je myš alebo touchpad. Webstránku môžete zadať, priblížiť alebo skrolovať bez zmeny polohy vašich rúk. Ťukanie a gestá sa spracované okamžite a kurzor dokážete jednoducho ovládať pohybom prsta po povrchu klávesnice.

Klávesnica okamžite prepína medzi režimami. Bezproblémový prechod medzi klávesnicou a touchpadom je vďaka integrovanému mikrokontroléru klávesnice, ktorý automaticky rozpozná spôsob vašich pohybov.

Click&Touch 2 je ľahko nastaviteľná. Aplikácia Clevetura umožňuje prispôsobiť oblasť touchpadu tak, aby ste mohli pohodlne pracovať, či už chcete, aby bol celý povrch touchpadu dotykový alebo len jeho časť. Touchpad môžete umiestniť vľavo alebo vpravo, podľa toho ci ste ľavák alebo pravák. Je tiež možné sťahovať najnovšie aktualizácie, meniť citlivosť kurzora a vyberať profily nastavení pre Systémy Mac OS, iPad OS, Android a Windows. Prestigio Click&Touch 2 je ideálny inovatívny nástroj pre tých, ktorí potrebujú pohodlné pracovisko, nech sú kdekoľvek.

Prestigio je medzinárodná značka, ktorú vlastní spoločnosť ASBISc Enterprises Plc., jeden z popredných distribútorov IT produktov na trhoch EMEA. Má výrobné, dizajnové a technické strediská v Európe, Číne a Bielorusku. Má kancelárie v 15 krajinách v rôznych regiónoch, vrátane SNŠ, Ukrajiny, Európy, Stredného východu a Afriky. Prestigio už 20 rokov ponúka širokú škálu spotrebnej elektroniky pre domácnosti, inteligentné zariadenia a príslušenstvo, inovatívne riešenia pre podnikanie a vzdelávanie. Spoločnosť predáva výrobky v 30 krajinách po celom svete, pričom počas svojej histórie sa predalo viac ako 25 miliónov zariadení.

 
 
 
 
 
 
 
 
Pobočka Bratislava

Tuhovská 33

831 06 Bratislava

Pondelok - Piatok:

od 8.30 do 17.00 hod.

E-mail: online_kontakt[at]asbis.sk

Telefón: + 421 2 321 65 111

maps
Pobočka ASBIS Košice

Moldavská cesta 8/B

040 11 Košice

Pondelok - Piatok:

od 8.30 do 17.00 hod.

E-mail: online_kontakt[at]asbis.sk

Telefón: + 421 55 321 65 11

maps
 
 
 
 
 
 
 

 

 

Obchodné oddelenie

+421 2 321 65 777

Zobraziť mobilnú verziu

Prevádzkuje ASBIS SK spol. s r.o.

Technické riešenie © 2021 CyberSoft s.r.o.

 
 
 

Naša stránka používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním našej stránky súhlasíte s ich využívaním. Viac info