ASBIS SK
ASBIS SK

Tatry sú naša srdcovka.
Aj preto sme celý ASBIS team cez víkend spojili sily a spolu s TANAP-om v rámci projektu Čisté hory vyčistili turistické chodníky, pomohli horským nosičom a upravili parky v Tatranskej Lomnici. Čítajte ďalej a dozviete sa viac...


Vyčistili sme rigoly
v Tatranskej Lomnici

Zarastené a nevyčistené rigoly vo Vysokých Tatrách zadržiavajú dažďovú vodu, ktorá počas dažďov vyteká a spôsobuje záplavy na cestách. Skupinka ASBIS „Rigolistov“ sa odvážne pustila do ich čistenia a spolu s požiarnikmi z Tatranskej Lomnice vyčistila 8 úsekov.


Nazbierali sme viac
ako 300 litrov odpadu

Hrebienok, Popradské pleso, Skalnaté pleso, Sliezsky dom, Zamkovského chata- 5 najviac frekventovaných turistických trás vo Vysokých Tatrách sú vďaka ASBIS teamu po náročnej sezóne čistejšie. 40 nadšencov nazbieralo popri chodníkoch vyše 300 litrov odpadu. Až 80% odpadu v Tatrách tvoria servítky po malej potrebe, ktoré prírode spôsobujú veľké ťažkosti. Sme vďační, že sme mohli pomôcť a dúfame, že týmto pekným gestom inšpirujeme aj iných turistov.


Majstri na ošetrenie
dreva v Lomnici

V Tatranskej Lomnici sa stretol najväčší 45-členný team, aby ošetril a natrel používané lavičky. Pôvodný plán bolo upraviť 45 lavičiek. Po hodine intenzívnej práce nám bolo jasné, že dokupujeme ďalší materiál aj farbu. Aj vďaka ASBIS teamu má dnes Lomnica 69 zrenovovaných lavičiek. Nový náter dostali aj most a studňa.
Sloboda pod nákladom
à la ASBIS

Chaty v Tatrách sú dodnes zásobované najmä vďaka horským nosičom. Títo odvážni borci pomohli vyniesť na Zamkovského chatu až 398 kíl tovaru a zniesť z nej 170kg odpadu. Ako mnohí z nich potvrdili, najťažšie nebolo náklad zdvihnúť, ale udržať s ním balanse.

Zodpovednosť k prírode nám je blízka

Záleží nám na tom, ako pristupujeme k ochrane prostredia, kde žijeme my aj naše deti. V ASBISe sa zapájame do aktivít s ekologickým rozmerom a podporujeme tak trvalú udržateľnosť.

Veríme, že každý môže svojím konaním prispieť k trvalej udržateľnosti. Aj preto si 120 ľudí z nás bez váhania vyhrnulo rukávy a pomohlo krásnej prírode Vysokých Tatier. Ďakujeme všetkým zúčastneným a TANAPu za skvelú spoluprácu. Tešíme sa nabudúce.

 
 
 
 
 
 
 
 
Pobočka Bratislava

Tuhovská 33

831 06 Bratislava

Pondelok - Piatok:

od 8.30 do 17.00 hod.

E-mail: online_kontakt[at]asbis.sk

Telefón: + 421 2 321 65 111

maps
Pobočka ASBIS Košice

Moldavská cesta 8/B

040 11 Košice

Pondelok - Piatok:

od 8.30 do 17.00 hod.

E-mail: online_kontakt[at]asbis.sk

Telefón: + 421 55 321 65 11

maps
 
 
 
 
 
 
 

 

 

Obchodné oddelenie

+421 2 321 65 777

Zobraziť klasickú verziu

Prevádzkuje ASBIS SK spol. s r.o.

Technické riešenie © 2020 CyberSoft s.r.o.

 
 
 

Naša stránka používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním našej stránky súhlasíte s ich využívaním. Viac info