ASBIS SK
ASBIS SK

ASUS patrí k oceneným
Climate Leaders Asia-Pacific už druhýkrát


Ocenenie Klimatický líder ASUS získal vzhľadom
na znižovanie emisií uhlíka a ďalšie uznanie
mu patrí aj v hodnotení udržateľnosti

TLAČOVÁ SPRÁVA – Bratislava, 9. august 2023

KĽÚČOVÉ BODY:

  • Opakované ocenenie: ASUS získal ocenenie Climate Leader Asia-Pacific už druhýkrát po sebe, čím dokazuje kontinuálne záväzky v oblasti klímy
  • Inovácie produktov s nízkymi emisiami uhlíka: ASUS kladie dôraz na overovanie uhlíkovej stopy produktov, stratégiu znižovania emisií a uhlíkovo neutrálne výrobky
  • Kontinuálna udržateľnosť: ASUS investuje do produktov s dôrazom na udržateľnosť, akými sú notebooky ExpertBook B9 a Zenbook S 13 OLED

Spoločnosť ASUS získala ocenenie v hodnotení Climate Leader Asia-Pacific 2023 od magazínu Financial Times a portálu Statista za dodržiavanie záväzku udržateľnosti a ochrany. ASUS sa umiestnil v prvej pätnástke vzhľadom na celkové zníženie základných emisií a v prvej dvadsaťpäťke za zníženie intenzity základných emisií.

Uznanie poukazuje na neúnavnú snahu spoločnosti ASUS o udržateľnosť a posilňuje pozíciu zodpovedného firemného občana, ktorý aktívne prispieva k zmierňovaniu klimatických zmien.

ASUS je nesmierne hrdý na svoju oddanosť udržateľnosti a stále hľadá inovatívne spôsoby, ako znížiť dosah svojej produkcie na životné prostredie. Firemné presvedčenie stojí na štyroch pilieroch – na klimatických opatreniach, obehovom hospodárstve, zodpovednej výrobe a vytváraní hodnôt. Ciele sú vedecky podložené a v spoločnosti sú zavedené trojstupňové opatrenia v oblasti klímy – zvýšenie energetickej účinnosti, rozšírenie využívania obnoviteľných zdrojov energie a investície do inovatívnych, ekologických technológií. Toto ocenenie je dôkazom pokračujúceho úsilia spoločnosti v boji proti zmene klímy a podpore udržateľných postupov v technologickom priemysle. Posúvaním hraníc a presadzovaním inovácií sa spoločnosť ASUS snaží vytvoriť čistejšiu a ekologickejšiu budúcnosť.

Jedným z kľúčových cieľov spoločnosti ASUS je do roku 2035 využívať 100 % obnoviteľnej energie vo všetkých globálnych prevádzkach. Do roku 2050 plánuje ASUS investovať do inovatívnych technológií, aby eliminovala zvyšné emisie uhlíka a postupne sa dopracovala k nulovým emisiám. Významnú úlohu na ceste k udržateľnej budúcnosti má aj rozširovanie sortimentu ekologických produktov.

Ako súčasť podpory nulových emisií ASUS inovuje produkty na nízkouhlíkové. Zameriava sa na overovanie uhlíkovej stopy, stratégie znižovania emisií uhlíka a vytváranie uhlíkovo neutrálnych produktov. Prvým kľúčovým krokom je výpočet životného cyklu produktu podľa medzinárodných noriem a s overením treťou stranou, pričom súčasťou je aj certifikovaná správa o uhlíkovej stope. V druhom kroku využíva ekologické materiály, energeticky úsporný dizajn a stratégiu znižovania emisií uhlíka v dodávateľskom reťazci. Tretím krokom je kompenzácia zostávajúcich emisií prémiovými uhlíkovými kreditmi na prírodnej báze, ktoré sú overené treťou stranou v záujme transparentnosti a dôveryhodnosti.

Príkladmi sú prvý firemný notebook na svete s overenou uhlíkovou stopou a uhlíkovou neutralitou ExpertBook B9 (B9400) a uhlíkovo neutrálny Zenbook S 13 OLED (UX5304), najtenší notebook s OLED displejom na svete. Okrem elegantného dizajnu, vysokého výkonu a ultraprenosnosti kladú tieto zariadenia dôraz aj na udržateľnosť.

Financial Times a Statista už druhý rok spolupracovali na vytvorení zoznamu Climate Leaders Asia-Pacific. Zoznam vytvárajú na základe rozsiahleho výskumu a analýzy a oceňujú spoločnosti, ktoré v rokoch 2016 až 2021 vynikali v znižovaní základnej intenzity emisií, konkrétne emisií skleníkových plynov v rozsahu 1 a 2 v pomere k príjmom. Tieto spoločnosti preukazujú svoj záväzok riešiť zmenu klímy zapojením sa do iniciatív, ako je spolupráca s Climate Disclosure Project a Science Based Targets initiative, ako aj zabezpečením transparentnosti pri vykazovaní emisií v rozsahu 3. V tomto roku boli pridané ďalšie kritériá. Kompletnú metodiku si môžete pozrieť na webovej stránke Financial Times.

 
 
 
 
 
 
 
 
Pobočka Bratislava

Tuhovská 33

831 06 Bratislava

Pondelok - Piatok:

od 8.30 do 17.00 hod.

E-mail: online_kontakt[at]asbis.sk

Recepcia: + 421 2 321 65 111

Obchodné oddelenie: + 421 2 321 65 777

maps
Pobočka ASBIS Košice

Moldavská cesta 8/B

040 11 Košice

Pondelok - Piatok:

od 8.30 do 17.00 hod.

E-mail: online_kontakt[at]asbis.sk

Recepcia: + 421 55 321 65 11

maps
 
 
 
 
 
 
 

 

 

Obchodné oddelenie

+421 2 321 65 777

Zobraziť klasickú verziu

Prevádzkuje ASBIS SK spol. s r.o.

Technické riešenie © 2023 CyberSoft s.r.o.