ASBIS SK
ASBIS SK

Pod značkami OMEN a HyperX predstavuje HP ekosystém navrhnutý pre bezproblémové hranie a prácu zahŕňajúci notebooky OMEN a Victus, monitory OMEN
a funkcie poskytované herným centrom
OMEN Gaming Hub

TLAČOVÁ SPRÁVA – Bratislava, 3. mája 2023

Spoločnosť HP predstavila svoje najnovšie prírastky do radu herného hardvéru a softvéru. Nové notebooky OMEN Transcend 16, OMEN 16, Victus 16 a široká škála špičkových monitorov OMEN ponúkajú príležitostným, amatérskym, rekreačným aj hardcorovým hráčom výkon a flexibilitu potrebnú pre náročné hranie i prácu. Vylepšeniami prešlo aj herné centrum OMEN Gaming Hub, ktoré prináša rad funkcií pre doladenie výkonu a personalizáciu.

Ľudia chcú zariadenia, ktoré sa dokážu prispôsobiť hybridnému štýlu použitia a môžu poslúžiť na hranie i prácu. Šesťdesiatdva percent hráčov dáva prednosť počítaču, ktorý je vhodný pre všetko, čím sa v živote zaoberajú, a nie je určený len na hranie hier. Za posledných sedem rokov pribudla miliarda nových hráčov a 84 % z nich využíva hry na nadviazanie kontaktov s ostatnými ľuďmi podobných záujmov. Herné zariadenia umožňujú prístup k nespočetnému počtu herných titulov a s nimi súvisiacich herných komunít.

„Popularita herného sveta naďalej rastie a stále viac ľudí sa ponára do vzrušujúcich a podmanivých herných svetov, aby sa odreagovali, súťažili alebo nadviazali kontakt s ostatnými,“ uviedol Gagan Singh , generálny riaditeľ značky HyperX a riaditeľ divízie Gaming Strategy spoločnosti HP. „HP neustále vylepšuje a rozširuje ekosystém hardvéru a softvéru navrhnutého špeciálne pre hráčov, aby im poskytol čo najlepšie zážitky bez ohľadu na to, či sa práve venujú hraniu hier, tvorivej činnosti alebo len chcú byť v spojení s priateľmi a hernou komunitou.“

Bleskurýchla akcia v hre a špičkový výkon pre tvorivé činnosti

Hráči požadujú zariadenia, ktoré im poskytnú dostatočný výkon na hranie najnáročnejších AAA hier i na zvládanie graficky náročných kreatívnych činností vrátane multitaskingu, akcelerovaného renderingu 3D modelov alebo prácu s výkonnými kreatívnymi nástrojmi, ako je softvérový balík Adobe. Notebook OMEN Transcend 16 je vhodný na hranie hier i tvorbu a ponúka vysoko kvalitnú obrazovku, tenké šasi a high-endové komponenty.

Nový notebook OMEN Transcend 16 sa zameriava na hybridný herný životný štýl a prináša nasledujúce:

 • Úžasne jasný obraz: vôbec prvý mini-LED displej v zariadení OMEN, ktorý vás pohltí. Ponúka HDR 1000 (vysoký dynamický rozsah), teda úžasné detaily a živé, verné farby. Pomer strán 16:10 poskytuje hráčom na obrazovke viac priestoru a vďaka vylepšenému vertikálnemu zobrazeniu obsahu môžu byť produktívnejší pri úpravách videa, zvuku a fotografií. S maximálnym jasom 1 180 nitov, HDR 1000 a obnovovacou frekvenciou 240 Hz budú hry, kreatívne projekty a zábavný obsah vyzerať úžasne naživo a čisto, a to aj na priamom slnečnom svetle.
 • Reprezentatívny a prenosný: hráči požadujú vysoký výkon v ľahko prenosnom zariadení. OMEN Transcend 16 je prvým a jediným notebookom OMEN, ktorý sa môže pochváliť magnéziovým telom, a s hmotnosťou pod 2,1 kg a hrúbkou 19,9 mm sa stáva doteraz najtenším a najľahším herným notebookom od HP. V spojení s dlhou výdržou batéria s kapacitou 97 Wh poskytuje hráčom a tvorivým pracovníkom prvotriedny zážitok na cestách.
 • Ohromujúci výkon: z hier a aplikácií bude možné dostať maximum vďaka hardvérovej konfigurácii používajúcej mobilné procesory až série Intel® Core ™ i9-13900HX 13. generácie a grafické procesory až série NVIDIA® GeForce® RTX™ 4070 pre notebooky. To umožní ako hrať najnovšie herné hity, tak venovať sa tvorbe náročnej na výpočtový výkon. Je možné využiť funkciu dynamického riadenia výkonu OMEN podporovanú herným centrom OMEN Gaming Hub, ktorá presne v reálnom čase sleduje kapacitu CPU a GPU a dynamicky rozdeľuje výkon medzi oba procesory, aby vytvorila dodatočnú rezervu a optimalizovala výkon na základe práve prebiehajúcej činnosti v hre alebo aplikácii.
 • Skvelý dizajn a chladenie: vďaka pokročilému systému chladenia OMEN Tempest Cooling s novou štvorcovou podobou ventilačných otvorov, ktorá zaisťuje väčší prívod vzduchu a výrazne zlepšuje prúdenie vzduchu a znižuje povrchovú teplotu, zostáva notebook chladný aj pri hraní náročných titulov, a dokonca aj pri intenzívnom zaťažení viacerými aplikáciami.
Hybridné hranie s modelom OMEN Transcend 16 s prvým mini-LED displejom, ktorý je prvým zariadením OMEN s ľahkým horčíkovo-hliníkovým telom9,
na vás spraví dojem.

Extrémny výkon pre hranie čohokoľvek

Spoločnosť HP tiež predstavuje novú generáciu notebookov OMEN 16 určených pre náročných hráčov. Jedná sa o doteraz najvýkonnejší OMEN 16, ktorý v hre Cyberpunk 2077 dosiahol oproti predchádzajúcej generácii zvýšenie FPS o 119 percent. Poháňať ho môže mobilný procesor až série Intel® Core™ i9-13900HX 13. generácie alebo mobilný procesor až série AMD Ryzen™ 9 7940HS, ktoré mu pri hraní hier poskytujú výkon pre mimoriadne rýchle výpočty. Grafické výpočty vykonáva grafický procesor až série NVIDIA® GeForce® RTX™ 4080 pre notebooky, ktorý sa veľkou rýchlosťou postará o rendering každého pixelu na displeji s rozlíšením až QHD 240 Hz a dobou odozvy 3 ms.

Notebooky OMEN Transcend 16 a OMEN 16 umožňujú užívateľom:

 • Hrať aj pracovať: Vďaka až 32 GB operačnej pamäte DDR5-5600 MHz a 2 TB PCIe® Gen4 NVMe ™ TLC M.2 SSD budú mať používatelia k dispozícii neuveriteľne rýchly loading pre plynulé hranie hier a tvorbu obsahu.
 • Komunikovať s ostatnými: či už ide o tímový chat, v ktorom sa dohovoríte, ako zvíťaziť v aktuálnej hernej situácii, alebo o rozhovor s členmi komunity, môžete využiť úplne novú FHD kameru s manuálnou krytkou, vďaka ktorej bude vaše súkromie zaručené. Konkrétne počítač OMEN Transcend 16 je vybavený funkciou rozpoznávania tváre Windows Hello, ktorá umožňuje biometrickú identifikáciu a prispieva k rýchlemu a bezpečnému prihláseniu.
Predstavujeme najvýkonnejší OMEN 16, aký bol kedy vytvorený,
s vylepšeniami v oblasti CPU, GPU a rýchlosti zobrazenia.

Bezproblémové prepojenie s výrobkami značky HyperX

Dôležitým predpokladom na používanie bezdrôtového headsetu je pre každého hráča jeho bezproblémové pripojenie. Značky HyperX a OMEN prvýkrát spoločne skonštruovali vôbec prvé herné notebooky so vstavaným modulom pre intuitívne párovanie zvukových zariadení a riešením zaisťujúcim veľmi nízku latenciu prostredníctvom voliteľnej bezdrôtovej hernej súpravy HyperX Cloud II Core. Rýchla a jednoduchá konfigurácia, ktorú je možné vykonať u notebookov OMEN Transcend 16 a OMEN 16, ponúka nerušený herný zážitok s dokonalým zvukom. Herné slúchadlá, klávesnice, myši a mikrofóny značky HyperX je možné využiť ako doplnky ku všetkým predstaveným produktom OMEN a Victus , a zostaviť tak dokonalý herný ekosystém.

Vysoko výkonné mainstreamové hry

Deväťdesiat percent príslušníkov generácie Z uvádza, že pravidelne hrajú hry, a príslušníci generácie Alfa priznávajú, že hraním hier trávia 21 % svojho voľného času. Títo ľudia potrebujú zariadenia, ktoré sa prispôsobia ich spôsobu hrania a štýlu života. Notebook Victus 16 je preto vďaka vysokému výkonu vhodnou voľbou, aj keď sa jedná o mainstreamový model. Technológia OMEN Dynamic Power umožňuje používateľom ponoriť sa do hrania hier, ale zároveň im tiež poskytuje potrebnú flexibilitu pre zábavu, prácu v škole a tvorbu obsahu.

Nový notebook Victus 16 sa stáva prvým zariadením značky Victus,
ktoré je vybavené špičkovým chladením OMEN Tempest Cooling.

Notebook Victus 16 začínajúcim hráčom ponúka:

 • Dobré chladenie: Victus teraz u vybraných modelov ponúka robustné chladiace riešenie OMEN Tempest od spoločnosti HP a tiež infračervený senzor, ktorý presne reguluje teplotu a udržuje zariadenie v chlade, hoci v hre to už možno vrie.
 • Vysoký výkon: hranie na notebooku Victus nebolo nikdy pôsobivejšie. Tento model je totiž osadený mobilnými procesormi až série Intel® Core™ i7-13700HX 13. generácie alebo mobilnými procesormi až radu AMD Ryzen™ 7 7840HS. Grafické karty vybavené procesormi až série NVIDIA® GeForce® RTX™ 4070 pre notebooky zaisťujú, že špičkové tituly vyzerajú z obrazového hľadiska úchvatne.
 • Voľbu štýlu: dodáva sa v odvážnych farebných variantoch Mica Silver, Performance Blue a Ceramic White a s jednozónovou RGB klávesnicou, a preto nebolo nikdy jednoduchšie nájsť ten správny vzhľad, ktorý by s vami rezonoval.

Nové herné monitory

Nový rad monitorov OMEN od spoločnosti HP zahŕňa širokú škálu veľkostí a funkcií určených pre hybridný spôsob života – na hranie na počítači alebo na konzole, na prácu, zábavu či tvorbu zábavného obsahu.

Predstaviteľom tohto nového radu je herný monitor OMEN 27k. Vzhľadom na to, že každý štvrtý hráč používa svoj displej v spojení s hernou konzolou, podporuje tento monitor štandard HDMI 2.1, ktorý umožňuje bezproblémové hranie na konzolách novej generácie. Obsahuje tiež vôbec prvý prepínač KVM značky OMEN, ktorý prostredníctvom jednej klávesnice, monitora a myši umožňuje ovládať viacero zariadení, či už ide o počítač, notebook alebo konzolu. OMEN 27k prináša tiež mimoriadne kvalitný zážitok vrátane rozlíšenia 4K, farebného gamutu pokrývajúceho až 95 % DCI-P3, rýchlu obnovovaciu frekvenciu 144 Hz a podsvietenie ARGB.

Herné monitory OMEN 24, OMEN 27, OMEN 27q, OMEN 32q a OMEN 32c majú štandardnú obnovovaciu frekvenciu 165 Hz a podporujú pripojenie plug and play. Monitory OMEN 27s a OMEN 27qs majú rovnaké funkcie, môžu sa ale pochváliť obnovovacou frekvenciou až 240 Hz, vďaka ktorej je možné zvýšiť snímkovú frekvenciu v prípade súťažného hrania. Monitor OMEN 34c je určený pre tých, ktorí sa chcú do hier a MMO ponoriť vo veľkom štýle alebo využívať rozšírenú pracovnú plochu pri tvorbe obsahu či tabuliek, a ponúka obrazovku so zakrivením 1500r a pomerom strán 21:9.

Portfólio monitorov OMEN ponúka:

 • Vysoký jas aj rýchlosť: sedemdesiatjeden percent hráčov uvádza HDR ako jednu z najdôležitejších funkcií herného monitora, a preto je každý monitor vybavený technológiami HDR a AMD FreeSync ™ Premium, modely OMEN 27s, OMEN 27qs a OMEN 27k navyše disponujú technológiou VESA DisplayHDR ™ 400 na reprodukciu extrémne živých farieb.
 • Ostrý a sýty obraz, hlasný zvuk: všetky monitory sú vybavené minimálne technológiou VESA ClearMR5000, ktorá zaisťuje, že aj tie najexponovanejšie scény sú plynulé, ostré a v pohybe nerozmazané. Modely OMEN 32c, OMEN 27s a OMEN 27qs ponúkajú VESA ClearMR 6000. Aby ste si mohli herný priestor prispôsobiť pomocou ďalších farieb, majú počítače OMEN 27s a 27qs spoločne s modelom 27k podsvietenie ARGB, ktoré je možné individuálne nastaviť v aplikácii OMEN Light Studio v hernom centre OMEN Gaming Hub. Pre tých, ktorí si chcú oddýchnuť od slúchadiel a napríklad si rovno zatancovať, sú modely OMEN 34c, 27s, 27qs a 27k osadené dvoma vstavanými 3W reproduktormi.
 • Štýl a pohodlie: nové monitory majú špičkový vzhľad, čo ale nie je na úkor ergonomických vlastností, umožňujúcich pohodlné hranie aj prácu. Všetky sú vybavené stojanom s nastaviteľnou výškou a je možné ich nakláňať aj otáčať, takže spĺňajú požiadavky na ergonómiu. Monitory môžete bez problémov upevniť aj na stenu, pretože sú kompatibilné s držiakmi štandardu VESA.

Optimalizácia, individuálne nastavenie a hranie s herným centrom OMEN Gaming Hub

Všetky dnes predstavené produkty umožňujú ešte lepšie využiť nové výkonné funkcie herného centra OMEN Gaming Hub, určené na optimalizáciu a personalizáciu práce na počítači. Ocenia ich hráči aj tvoriví pracovníci. Optimalizáciou afinity procesorového jadra v nástroji OMEN Optimizer môžu používatelia zvýšiť FPS až o 10 percent. Toto zvýšenie sa počas hrania rýchlo prejaví a prispieva k plynulejšiemu a spoľahlivejšiemu vykresľovaniu. Vďaka novo pridanému úspornému režimu je možné pri notebookoch OMEN a Victus dosiahnuť až o 20 % dlhšiu výdrž batérie a znížiť hlučnosť ventilátora až o 7 dB, vďaka čomu je hranie hier tichšie a tiež dlhšie. V kombinácii s ďalšími funkciami, ako sú Performance Mode, Network Booster, System Vitals a integrované cloudové herné riešenie s vysoko výkonnou cloudovou hernou službou NVIDIA GeForce NOW, umožňuje herné centrum OMEN Gaming Hub lepšiu vzájomnú spoluprácu rôznych herných zariadení a zaisťuje príjemnejší a ničím nerušený zážitok.

Ceny a dostupnosť:

 • Laptop OMEN Transcend 16 - bude v predaji od júna 2023 od 1,799 €
 • Laptop OMEN 16- bude v predaji od júna 2023 od 1,349 €
 • Laptop Victus 16 - bude v predaji od júna 2023 od 1,239 €
 • Herný monitor OMEN 24 - bude v predaji od mája 2023 za 174,99 €
 • Herný monitor OMEN 27 - bude v predaji od mája 2023 za 199,90 €
 • Herný monitor OMEN 27s - bude v predaji od mája 2023 za 311,99 €
 • Herný monitor OMEN 27q - bude v predaji od mája 2023 za 271 €
 • Herný monitor OMEN 27qs - bude v predaji od mája 2023 za 395,90 €
 • Herný monitor OMEN 27k - bude v predaji od júla 2023
 • Herný monitor OMEN 32u - bude v predaji od júla 2023
 • Herný monitor OMEN 32q - bude v predaji od mája 2023 za 311,99 €
 • Herný monitor OMEN 32c - bude v predaji od mája 2023 za 299,90 €
 • Herný monitor OMEN 34c - bude v predaji od mája 2023 za 395,95 €
 
 
 
 
 
 
 
 
Pobočka Bratislava

Tuhovská 33

831 06 Bratislava

Pondelok - Piatok:

od 8.30 do 17.00 hod.

E-mail: online_kontakt[at]asbis.sk

Recepcia: + 421 2 321 65 111

Obchodné oddelenie: + 421 2 321 65 777

maps
Pobočka ASBIS Košice

Moldavská cesta 8/B

040 11 Košice

Pondelok - Piatok:

od 8.30 do 17.00 hod.

E-mail: online_kontakt[at]asbis.sk

Recepcia: + 421 55 321 65 11

maps
 
 
 
 
 
 
 

 

 

Obchodné oddelenie

+421 2 321 65 777

Zobraziť klasickú verziu

Prevádzkuje ASBIS SK spol. s r.o.

Technické riešenie © 2024 CyberSoft s.r.o.