ASBIS SK
ASBIS SK
Tlačová správa

Súčasťou HP sa stáva spoločnosť Poly – líder v oblasti riešení pre hybridnú prácu. Do jej portfólia patria videokonferenčné systémy, kamery a headsety.

Bratislava, 17. februára 2023 – Pandémia ukázala, že biznisové modely sa môžu a budú vyvíjať a efektívna spolupráca sa nemusí obmedzovať iba na kancelárske priestory. Najnovšie údaje dokazujú, že prístup k práci sa neustále mení. V súčasnej dobe pracuje približne 40 % zamestnancov na diaľku a takmer 30 % v hybridnom modeli, kedy sa v kancelárii objavia v priemere trikrát týždenne. V každoročnom prieskume Trust Barometer spoločnosti Edelman 63 % respondentov z celého sveta uviedlo, že používanie technológií dáva ľuďom priestor na premyslenejšie plnenie pracovných povinností. Výsledky prieskumu spoločnosti HP vo Veľkej Británii ukazujú, že 89 % kancelárskych pracovníkov verí, že hybridná práca prispieva k zlepšeniu pohody a rovnováhy medzi pracovným a súkromným životom.

Spoločnosť HP sa v rámci rozvoja svojho portfólia pre hybridnú prácu rozhodla prevziať firmu Poly, ktorá je lídrom v tejto oblasti. V jej ponuke sú riešenia pre videokonferencie, kamery, rôzne typy headsetov a ďalších nástrojov na efektívnu spoluprácu a komunikáciu. Spojenie oboch značiek vytvára jedinečnú ponuku hybridných riešení. Periférne zariadenia sú segmentom v hodnote 110 miliárd, na ktorý HP v poslednej dobe kladie zvláštny dôraz a ktorý rastie medziročne
o 9 % (v 1. štvrťroku 2022 o 40 %).

„Vzhľadom na fakt, že stále viac ľudí pracuje na diaľku alebo hybridne,
stali sa prioritou bezpečnost, pohodlie a flexibilita a stále väčšou výzvou je budovanie súdržnej firemnej kultúry a stmeľovanie kolektívu. Chceme zamestnancom uľahčiť komunikáciu prostredníctvom našich spoločných technológií – od riešení pre zasadacie miestnosti až po firemné notebooky s viacerými kamerami. Kombinácia ponuky Poly a HP poskytne koncovým používateľom potrebný hardvér, softvér a služby, ktoré sú nevyhnutné pre úspešnú orientáciu v hybridnom svete – čo platí teraz rovnako
ako do budúcnosti,“ hovorí Erika Lindauerová, riaditeľka HP Inc.
pre Českú republiku, Slovensko a Maďarsko.

Podniky a ich zamestnanci dnes hľadajú nové a lepšie spôsoby práce a spolupráce v hybridnom svete. Približne 75 % kancelárskych pracovníkov investuje do zlepšenia svojho domáceho pracovného prostredia. Tradičné kancelárske priestory sa teraz upravujú takým spôsobom, aby podporovali hybridnú prácu a spoluprácu, s osobitným dôrazom na riešenie zasadacích miestností. V súčasnej dobe je k dispozícii viac ako 90 miliónov takých miestností, z ktorých menej ako 10 % ponúka možnosť prenosu videa. Očakáva sa, že segment kancelárskych riešení určených pre zasadacie miestnosti sa do roku 2024 strojnásobí.

Zmeny v režime práce v mnohých odboroch už možno pokladať za trvalé. „Hybridná práca“ sa bude nazývať jednoducho „práca“. Už to nie je trend, ale norma. V posledných rokoch si organizácie zvykli riadiť zamestnancov pracujúcich z domu. V roku 2023 sa však budú musieť prispôsobiť aj riadeniu ľudí pracujúcich z viacerých rôznych (i veľmi vzdialených) miest. Okrem toho sa predpokladá, že sa zvýši počet tzv. digitálnych nomádov, tj ľudí, ktorí pracujú na diaľku na plný úväzok z rôznych miest po celom svete. Organizácie sa musia uistiť, že sú pripravené ponúknuť svojim zamestnancom plnú flexibilitu, najmä
ak si chcú udržať a prilákať najlepších odborníkov vo svojom odbore,
z ktorých mnohí budú chcieť pracovať v zahraničí. Zamestnávatelia budú potrebovať zabezpečiť, aby ich zamestnanci mali k dispozícii správne nástroje, ktoré im umožnia pracovať čo najlepšie bez ohľadu na miesto.

Spoločnosti HP a Poly chcú spoločne rozvíjať kompletný ekosystém zariadení, softvéru a digitálnych služieb, ktorý zaistí vynikajúci zážitok, zvýši produktivitu zamestnancov a poskytne podnikovým zákazníkom lepší prehľad, auditovateľnosť, zabezpečenie a možnosť správy v ich hybridných IT prostrediach.

Produkty Poly predstavené novinárom

Spoločnosť HP v rámci akcie pre novinárov deklarovala spojenie so značkou Poly aj na českom a slovenskom trhu. Pri tejto príležitosti predviedla niekoľko produktov, ktoré prierezovo charakterizujú novú spoločnú ponuku (nielen) pre hybridnú prácu – od headsetov a USB kamier až po komplexné sady riešení pre konferenčné miestnosti.

Poly Voyager Free 60

Silu značky Poly v segmente headsetov ukazuje množstvo profesionálnych bezdrôtových slúchadiel, určených pre hybridný životný štýl. Či už sa zúčastňujete konferenčného hovoru alebo počúvate svoje obľúbené hity, slúchadlá Poly Voyager Free 60 poskytujú až päť hodín hovoru s adaptívnym aktívnym potlačením hluku (ANC) a technológiou WindSmart, eliminujúcou rušivé zvuky z okolia.

Dotykový displej

Štandardná verzia obsahuje nabíjacie puzdro, ktoré umožňuje ďalších 10 hodín hovoru, model Poly Voyager Free 60+ sa dokonca dodáva so šikovným nabíjacím puzdrom.
To je vybavené dotykovým displejom OLED s ľahkým prístupom k funkciám ovládania hlasitosti a stlmenia zvuku, rýchlym prehľadom o výdrži batérie či o stave hovoru
a 3,5 mm analógovým vstupom, ideálnym pre zábavné systémy na palubách lietadiel.

Pomocou mobilnej aplikácie Poly Lens si používatelia môžu nastavenie zariadenia Poly prispôsobiť a IT tímy môžu jej prostredníctvom zariadenia spravovať a získavať z neho informácie.

Hlasové komunikátory Poly Sync

Inteligentné hlasové USB a Bluetooth komunikátory Poly Sync používajú proprietárnu technológiu mikrofónu na sledovanie hovorcu. Sú navrhnuté tak, aby napĺňali možnosť pracovať odkiaľkoľvek –
či už vzdialene z domu alebo v kancelárii. Možnosti pripojenia hlasného odpočúvania cez USB a Bluetooth poskytuje užívateľom veľkú flexibilitu, pretože inteligentné mikrofóny vedia detekovať hlasy v celej miestnosti a poskytujú vynikajúcu kvalitu zvuku, aj keď
sa hovorca vzdiali
. Je možné ich jednoducho pripojiť aj k hlasovému asistentovi Siri alebo Google a ovládať tak ich prostredníctvom všetko hlasom. Rodina produktov Poly Sync prináša ideálne riešenie pre hybridnú prácu odkiaľkoľvek aj pre kvalitné počúvanie hudby.

Poly Sync 20 a Poly Sync 20+

S najlepším zvukom vo svojej triede a tromi mikrofónmi sú ideálnym prenosným riešením pre hybridné pracovné prostredie. Ide o zariadenie typu tri v jednom – osobný hlasový komunikátor, prenosný reproduktor a nabíjačku smartfónu. Vďaka kompaktnému, elegantnému dizajnu a prenosnému puzdru sa ideálne hodí pre užívateľov na cestách. Pokročilé algoritmy digitálneho spracovania signálu zaisťujú, že obe strany hovoru sú jasne počuť. Programovateľné tlačidlo umožňuje používateľom prispôsobiť zariadenie ich potrebám.Poly Voyager Free 60

Ponúka ešte lepšie zvukové parametre, mikrofóny snímajú zvuk s väčším dosahom ako u predchádzajúceho typu. Užívateľ si môže zvoliť bezdrôtové reťazenie dvoch jednotiek, a tým prispôsobiť a rozšíriť dosah v rámci rôznych veľkostí konferenčných miestností. Poly Sync 40 je vybavený batériou s dlhou životnosťou s dobou hovoru až 30 hodín. Funkcia automatického zrušenia párovania Bluetooth umožňuje používateľom po schôdzke rýchlo odpojiť zariadenie. Nechýba ani pohodlné nabíjanie pripojeného smartfónu.
Poly Sync 60

Je najvýkonnejšie zariadenie z rodiny Poly Sync. Ponúka všetky funkcie ako predchádzajúce typy, je však určený pre väčšie konferenčné priestory a konferenčné miestnosti. Vďaka šiestim mikrofónom a inteligentným funkciám môže zariadenie automaticky sledovať hlasy v zasadacej miestnosti a prispôsobiť sa tak, aby zabezpečilo jedinečnú kvalitu zvuku pre prepojených účastníkov hovoru. Vďaka dvom veľkým vstavaným reproduktorom Poly Sync 60 ľahko ozvučí miestnosť bohatým, krištáľovo čistým zvukom. Je možné k nemu pripojiť USB kameru, a zaistiť tak kompletné AV pripojenie.

Set pre hybridnú prácu - Poly Room Kit a HP Mini Conferencing PC

Kombinácia minipočítača HP a sady Poly Room Kit predstavuje cieľ prepojenia oboch značiek – komplexné špičkové riešenie pre hybridnú prácu. Obsahuje Poly Room Kit, ktorý je variabilný podľa počtu pripojených užívateľov a veľkosti miestnosti a HP Mini počítač, certifikovaný pre Microsoft Teams Rooms a Zoom Rooms. Ide o vysoko výkonné riešenie, poskytujúce používateľom bohaté možnosti
pre spoluprácu. Jednoduchú integrovanú správu a vysoký stupeň zabezpečenia zaisťuje HP Wolf Security for Business.

Poly Studio Focus Room Kit pre MS Teams Rooms

Predstavuje intuitívne konferenčné riešenie, poskytujúce špičkovú kvalitu zvuku aj obrazu. Či ide o videohovor jeden na jedného alebo prezentáciu z veľkej konferenčnej miestnosti, komunikácia zostáva zreteľná a jasná, bez rušivých šumov a zvukov prenikajúcich z okolia. K tomu prispievajú najmä technológie NoiseBlockAI a Acoustic Fence, ktoré potlačujú všetky rušivé zvuky okrem hlasu hovorcu. K skvelému užívateľskému zážitku prispieva nemalou mierou video z inteligentnej 4K kamery s vysokým rozlíšením a technológie Poly DirectorAI, ktorá automaticky zaisťuje, že snímaná osoba je vždy v centre záberu.
To všetko dopĺňa výkonné ozvučenie, špeciálne mikrofóny a optický USB kábel, prepájajúci dotykový ovládač s počítačom HP.

O spoločnosti HP

Spoločnosť HP Inc. (NYSE: HPQ) je celosvetovým lídrom v oblasti technológií a tvorcom riešení, ktoré umožňujú ľuďom realizovať ich nápady a zaoberať sa vecami, na ktorých im záleží najviac. Spoločnosť HP pôsobí vo viac ako 170 krajinách sveta a ponúka širokú škálu inovatívnych a udržateľných zariadení, služieb a predplatiteľských programov pre osobné počítače, bežnú aj 3D tlač, hybridnú prácu, hranie hier a ďalšie. Viac informácií o HP Inc. nájdete na www.hp.com.

 
 
 
 
 
 
 
 
Pobočka Bratislava

Tuhovská 33

831 06 Bratislava

Pondelok - Piatok:

od 8.30 do 17.00 hod.

E-mail: online_kontakt[at]asbis.sk

Recepcia: + 421 2 321 65 111

Obchodné oddelenie: + 421 2 321 65 777

maps
Pobočka ASBIS Košice

Moldavská cesta 8/B

040 11 Košice

Pondelok - Piatok:

od 8.30 do 17.00 hod.

E-mail: online_kontakt[at]asbis.sk

Recepcia: + 421 55 321 65 11

maps
 
 
 
 
 
 
 

 

 

Obchodné oddelenie

+421 2 321 65 777

Zobraziť klasickú verziu

Prevádzkuje ASBIS SK spol. s r.o.

Technické riešenie © 2023 CyberSoft s.r.o.