ASBIS SK
ASBIS SK

Na veľtrhu MWC 2024 v Barcelone spoločnosť Intel oznámila svoj budúci procesor Intel® Xeon®
so zabudovanou akceleráciou umelej inteligencie
s kódovým označením Granite Rapids-D
, ktorý je aktuálne vo fáze overovania u kľúčových partnerov.

Ako vyplynulo z dnešných oznámení, spoločnosť Intel sa zameriava na to, aby umožnila priemyslu ďalej modernizovať a speňažiť infraštruktúry a investície do oblasti 5G, edge computingu a podnikových sietí a využiť výhody zavedenia umelej inteligencie do všetkých oblastí. Už viac ako desať rokov spoločnosť Intel spolu so zákazníkmi a partnermi transformuje dnešnú pevne definovanú sieťovú infraštruktúru na softvérovo definovanú platformu a dosahuje úspech v oblasti edge computingu s viac ako 90 000 reálnymi nasadeniami.

V spolupráci s dodávateľmi softvéru pre 5G Core spoločnosť Intel predviedla svoju novú generáciu procesora Intel Xeon pre 5G Core s kódovým označením Sierra Forest, ktorá dosahuje 2,7-násobné zvýšenie výkonu na rack.

Architektúra Intel je základom cloudových, softvérovo definovaných chrbticových sietí na celom svete, pričom väčšina virtualizovaných sieťových serverov beží na procesoroch Intel. Platformy Intel Xeon ako hlavná voľba operátorov, výrobcov zariadení a poskytovateľov softvéru nastavili latku v komerčnom nasadení pre výkon 5G Core, keďže dosahujú vynikajúce náklady na prevádzku a umožňujú komplexné riadenie spotreby – a to všetko poskytované prostredníctvom prvotriedneho ekosystému.

Spoločnosť Intel okrem toho oznámila platformu Intel Edge Platform, modulárnu a otvorenú softvérovú platformu, ktorá umožňuje podnikom vytvárať, nasadzovať, spúšťať, spravovať a škálovať riešenia edge a AI na štandardnom hardvéri s jednoduchým prístupom podobným cloudu.

Intel Edge Platform poskytuje jedinečné možnosti vrátane podpory heterogénnych komponentov pre nižšie celkové náklady na vlastníctvo a správu infraštruktúry, aplikácií a AI založenú na zásadách s potrebou nulových zásahov naprieč flotile uzlov edge s jediným rozhraním. Okrem toho je zabudovaný AI runtime s inferenciou OpenVINO™, ktorý umožňuje optimalizáciu inferencie AI v reálnom čase a dynamické umiestnenie pracovnej záťaže v rámci softvéru infraštruktúry na nasadenie aplikácií.

 
 
 
 
 
 
 
 
Pobočka Bratislava

Tuhovská 33

831 06 Bratislava

Pondelok - Piatok:

od 8.30 do 17.00 hod.

E-mail: online_kontakt[at]asbis.sk

Recepcia: + 421 2 321 65 111

Obchodné oddelenie: + 421 2 321 65 777

maps
Pobočka ASBIS Košice

Moldavská cesta 8/B

040 11 Košice

Pondelok - Piatok:

od 8.30 do 17.00 hod.

E-mail: online_kontakt[at]asbis.sk

Recepcia: + 421 55 321 65 11

maps
 
 
 
 
 
 
 

 

 

Obchodné oddelenie

+421 2 321 65 777

Zobraziť klasickú verziu

Prevádzkuje ASBIS SK spol. s r.o.

Technické riešenie © 2024 CyberSoft s.r.o.