ASBIS SK
ASBIS SK

Intel Xeon, Core™ Ultra a AI PC urýchľujú pracovné zaťaženia s generatívnou umelou inteligenciou

Spoločnosť Intel overila svoje portfólio produktov AI pre prvé modely Meta Llama 3 8B a 70B naprieč akcelerátormi Intel® Gaudi®, procesormi Intel® Xeon®, procesormi Intel® Core Ultra a grafikami Intel® Arc.

V rámci svojej misie priniesť AI do všetkých oblastí investuje spoločnosť Intel do softvéru a ekosystému AI. Jej cieľom je pripraviť svoje produkty na najnovšie inovácie v dynamickej oblasti umelej inteligencie. V dátových centrách poskytujú procesory Intel Gaudi a Intel Xeon s akceleráciou Intel® Advanced Matrix Extension (Intel® AMX) zákazníkom možnosti na splnenie dynamických a širokospektrálnych požiadaviek.

Procesory Ιntel Core Ultra a grafické produkty Intel Arc poskytujú lokálny vývojový prostriedok aj nasadenie v miliónoch zariadení s podporou komplexných softvérových rámcov a nástrojov vrátane PyTorch a Intel® Extension for PyTorch®, ktoré sa používajú v oblasti lokálneho výskumu a vývoja, ako aj nástroje OpenVINO™ na vývoj modelov a inferenciu.

Úvodné testovanie a výsledky výkonnosti modelov Llama 3 8B a 70B spoločnosti Intel využívajú softvér s otvoreným zdrojovým kódom vrátane PyTorch, DeepSpeed, knižnice Intel Optimum Habana a rozšírenia Intel Extension for PyTorch, ktoré poskytujú najnovšie softvérové optimalizácie.

Procesory Intel Xeon riešia náročné komplexné pracovné zaťaženia v oblasti umelej inteligencie a spoločnosť Intel investuje do optimalizácie výsledkov LLM s cieľom znížiť latenciu. Procesory Intel® Xeon® 6 s jadrami Performance (kódové označenie Granite Rapids) vykazujú 2-násobné zlepšenie latencie inferencie Llama 3 8B v porovnaní s procesormi Intel® Xeon® 4. generácie a schopnosť spúšťať väčšie jazykové modely, ako napríklad Llama 3 70B, s hodnotou pod 100 ms na generovaný token. Intel Core Ultra a Intel Arc Graphics poskytujú pôsobivý výkon pre modely Llama 3. Už v úvodnom kole testovania prebiehalo generovanie procesormi Intel Core Ultra rýchlejšie, než je typická rýchlosť ľudského čítania. Grafická karta Intel® Arc™ A770 navyše podporuje inštrukcie Xe Matrix eXtensions (XMX) zamerané na umelú inteligenciu a je vybavená 16 GB vyhradenej pamäte, vďaka čomu dosahuje výnimočný výkon v oblasti pracovných zaťažení LLM.

Nakupovať
 
 
 
 
 
 
 
 
Pobočka Bratislava

Tuhovská 33

831 06 Bratislava

Pondelok - Piatok:

od 8.30 do 17.00 hod.

E-mail: online_kontakt[at]asbis.sk

Recepcia: + 421 2 321 65 111

Obchodné oddelenie: + 421 2 321 65 777

maps
Pobočka ASBIS Košice

Moldavská cesta 8/B

040 11 Košice

Pondelok - Piatok:

od 8.30 do 17.00 hod.

E-mail: online_kontakt[at]asbis.sk

Recepcia: + 421 55 321 65 11

maps
 
 
 
 
 
 
 

 

 

Obchodné oddelenie

+421 2 321 65 777

Zobraziť klasickú verziu

Prevádzkuje ASBIS SK spol. s r.o.

Technické riešenie © 2024 CyberSoft s.r.o.