ASBIS SK
ASBIS SK

Spoločnosť Microsoft svojou kampaňou Be Fair otvára často diskutovanú tému o užívaní softvéru z druhej ruky. Kampaň poukazuje na výhody legálneho softvéru, ale poskytuje aj tipy, ako spoznať potenciálne nelegálny softvér.  Ako vlastne spoznáte, či je kupovaný softvér nelegálny? Existuje niekoľko spoľahlivých spôsobov, ako to spoznať:

  • Nakupujte u obchodníka, ktorého poznáte a veríte, že predáva legálny softvér a že v prípade potreby vám poskytne podporu pre kupovaný softvér.
  • Vyvarujte sa nakupovaniu alebo sťahovaniu softvéru online a dávajte pozor na ceny, ktoré sa zdajú až príliš výhodné. Informujte sa o produktoch, ktoré chcete kúpiť.
  • Hľadajte známky legálneho softvéru, ako je napríklad štítok GML (Genuine Microsoft Label)

Ten najlepší a najmenej nákladný spôsob ako zakúpiť legálny softvér je získať ho vo vopred nainštalovanom novom počítači. Pri zakúpení nelegálneho alebo nelicencovaného softvéru môžete byť zraniteľný voči vírusom a malvérom a vystaviť sa tak zvýšenému nebezpečenstvu krádeže identity alebo bankového účtu. Výkon vášho počítača môže poklesnúť, nebudete môcť získať podporu pre produkty a naviac budú všetky prípadné riešenia týchto problémov nákladnejšie. Jednoducho to za to riziko nestojí.

Zistiť viac
 
 
 
 
 
 
 
 
Pobočka Bratislava

Tuhovská 33

831 06 Bratislava

Pondelok - Piatok:

od 8.30 do 17.00 hod.

E-mail: online_kontakt[at]asbis.sk

Telefón: + 421 2 321 65 111

maps
Pobočka ASBIS Košice

Moldavská cesta 8/B

040 11 Košice

Pondelok - Piatok:

od 8.30 do 17.00 hod.

E-mail: online_kontakt[at]asbis.sk

Telefón: + 421 55 321 65 11

maps
 
 
 
 
 
 
 

 

 

Obchodné oddelenie

+421 2 321 65 777

Zobraziť klasickú verziu

Prevádzkuje ASBIS SK spol. s r.o.

Technické riešenie © 2020 CyberSoft s.r.o.

 
 
 

Naša stránka používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním našej stránky súhlasíte s ich využívaním. Viac info