ASBIS SK
ASBIS SK
 
Prvá intuitívna klávesnica Click & Touch na svete bude predstavená v auguste.

Bieloruský startup Clevetura LLC dokončil vývoj intuitívneho systému klávesnice, technológie, ktorá spája klávesnicu s touchpadom a myšou. Vďaka senzorom integrovaným do klávesov zaistí automatické a bezproblémové prepínanie medzi režimom písania a ovládania kurzora. Prvá intuitívna klávesnica Click & Touch na svete bude dostupná v auguste pod značkou Prestigio..
 

 


Technológia Clevetura využíva snímače, ktoré sú integrované do klávesov. Ide o jedinečné riešenie v porovnaní s ostatnými zariadeniami, ako sú napríklad notebooky alebo klávesnice, ktoré využívajú externý dotykový panel. Klávesy reagujú na gestá rovnako ako touchpad alebo myš. Používatelia tak môžu písať, rolovať alebo pohybovať kurzorom bez zmeny polohy zápästia.

Prepínanie režimov je automatické. Integrovaný mikroprocesor okamžite rozpozná a spracuje každý jeden dotyk a ťah. Používateľ nemusí rozmýšľať o režimoch, pretože systém okamžite identifikuje, čo práve robí. Systém je absolútne jedinečný vďaka intuitívnej interakcii so zariadením a novému používateľskému rozhraniu.

„Ku klávesnici nie je potrebný samostatný dotykový panel, pretože jeho funkcie preberajú samotné klávesy. Stačí vám pohybovať sa po nich a ovládať tak kurzor alebo obsluhovať iné funkcie. Je to pohodlné, funkčné a šetrí to čas, keďže nemusíte stále meniť polohu svojej ruky. V skutočnosti to prináša úplne nový zážitok z práce s počítačom, keďže nemusíte rozmýšľať o vstupných zariadeniach a všetko prebieha intuitívne,“ vysvetľujú spoluzakladatelia spoločnosti Clevetura Valentin Sokol and Michail Krupenkov.

Táto technológia umožňuje používateľom spracúvať viaceré súčasné kliknutia, dotyky a iné gestá. Znamená to, že možno používať všetky zvyčajné spôsoby interakcie ako približovanie, ťahanie na prepínanie virtuálnych pracovných plôch a rolovanie dvoma prstami.

Systém dokáže urýchliť prácu hlavne v prípade, ak je treba súčasne používať klávesnicu a myš. Predstavte si, že píšete dôležitú správu, a niekto vám zatelefonuje na Skype. Ak chcete odmietnuť hovor pomocou myši alebo touchpadu, musíte zmeniť polohu ruky, presunúť kurzor, stlačiť tlačidlo na zrušenie a vybrať okno so správou. Vďaka klávesnici Clevetura sa dá hovor odmietnuť jediným gestom. Ide o bezproblémovú formu interakcie, pretože umožňuje používateľom nerozmýšľať nad vstupným zariadením.

Bieloruský startup Clevetura, držiteľ práv na technológiu, funguje niekoľko rokov ako súčasť bieloruského inkubátora Hi-Tech Park. A Sergej Kostevič, zakladateľ holdingu ASBIS a značky Prestigio, je investor do tohto projektu. Od prvotnej myšlienky po vytvorenie komerčného prototypu uplynuli asi tri roky. Vývojári v súčasnosti očakávajú udelenie patentu na túto technológiu.

„Od samotného začiatku sme verili v silu tohto startupu a intuitívnej klávesnice. Ide o zaujímavý projekt, ktorý možno jednoducho škálovať. Je dôležité oboznámiť používateľov s technológiou a predstaviť im jej možnosti. Tento startup nás hlboko pohltil. Nejde len o financovanie; novú technológiu aj propagujeme na globálnom trhu. Toto zariadenie a jeho technológia majú obrovský potenciál,“ hovorí investor Sergej Kostevič.

Výroba zariadení spoločnosti Clevetura začína v júli. Klávesnica Click & Touch so značkou Prestigio bude komerčne dostupná na konci augusta. Do konca roka sa plánuje vyrobiť približne 100 000 týchto zariadení.

Prostredníctvom troch kanálov Bluetooth, USB prijímača a kábla typu C možno ku klávesnici súčasne pripojiť až päť zariadení. Používateľ tiež môže zmeniť hlasitosť alebo pretáčať videá dopredu a dozadu potiahnutím doľava alebo doprava po rade horných klávesov. Na zmenu nastavení a aktualizáciu zariadenia sa dá používať mobilná aplikácia. Klávesnica je ľahká a ergonomická, pretože používa opierku na zápästia s drážkami.

Zariadenie sa bude najprv predávať v regióne Spoločenstva nezávislých štátov a v pobaltských krajinách – Bielorusku, Rusku, Litve, na Ukrajine, v Kazachstane, Estónsku a v Lotyšsku. Očakáva sa, že v ostatných krajinách príde táto klávesnica do predaja neskôr.

Medzi potenciálnych záujemcov môžu patriť technicky vyspelí používatelia a majitelia inteligentných TV prijímačov. Klávesnica sa bude dať tiež používať v odvetví B2B, hlavne na spravovanie obsahu na veľkých obrazovkách počas prezentácií a vzdelávacích podujatí.

„Jedným z hlavných cieľov inkubátora Hi-Tech Park je podpora talentovaných ľudí a sľubných projektov. Spoločnosti z HTP čoraz viac vytvárajú produkty, ktoré sa používajú na celom svete. Je veľmi príjemné, keď bieloruské startupy, ktoré začínali od nuly v tomto inkubátore, dosahujú medzinárodné uznanie. Začínajúce projekty budeme v budúcnosti podporovať aj naďalej,“ hovorí riaditeľ HTP Vsevolod Jančevskij.

Externá klávesnica nie je jediným možným využitím technológie Clevetura. Vývojári uvažujú o uplatnení svojich znalostí a nápadov aj pri iných zariadeniach, ako sú napríklad notebooky.O spoločnosti ASBIS

ASBISc Enterprises Plc („skupina ASBIS“) je popredný distribútor IT a poskytovateľ riešení OEM IT, IoT a AI v Európe, na Strednom východe a v Afrike (región EMEA) s viac než 28-ročnými skúsenosťami. Skupina spolupracuje s globálnymi technologickými lídrami ako Apple, Intel, AMD, Dell EMC, Logitech, Microsoft a 200 ďalšími. Funguje prostredníctvom 27 miestnych pobočiek vo východnej Európe, Rusku, krajinách Spoločenstva nezávislých štátov, na Strednom východe a v Afrike. Skupina ASBIS sídli na Cypre a ponúka svoje služby viac než 17 000 zákazníkom z vyše 70 krajín sveta. Skupina je od roku 2007 kótovaná na Varšavskej burze cenných papierov. Zamestnáva 1800 ľudí v 32 krajinách. Tržby v roku 2018 prekročili úroveň 2,1 mld. USD.

Spoločnosť bola založená v roku 1990 v Bielorusku a v roku 1995 začlenená do holdingu na Cypre
O spoločnosti Prestigio

Spoločnosť Prestigio je výrobca originálnych komponentov (OEM) založený v Soule v roku 2001. V roku 2003 sa spoločnosť presťahovala na Cyprus. Ponúka široký sortiment renomovanej spotrebnej elektroniky pre domácnosti, automobily, vzdelávanie a podnikanie. Produkty spoločnosti Prestigio – smartfóny, telefóny, tablety so systémom Android alebo Windows, notebooky, videorekordéry, GPS navigácie ako aj interaktívne displeje a firemné riešenia sa úspešne predávajú v 50 krajinách po celom svete. Centrá výroby a dizajnu sa nachádzajú v Číne a Bielorusku. Zastúpenia spoločnosti Prestigio pôsobia v 15 krajinách vrátane Spoločenstva nezávislých štátov, Európy, Stredného východu a Afriky.O spoločnosti Clevetura

Spoločnosť Clevetura LLC navrhuje inovatívne technológie pre vstupné zariadenia. Spoločnosť vyvinula technológiu Clevetura a úspešne ju zaviedla do výroby. Hlavné sídlo sa nachádza v Minsku (Bielorusko), spoločnosť však má zastúpenie aj v Šen-čene (Čína). Spoločnosť Clevetura LLC sídli v bieloruskom inkubátore Hi-Tech Park
 
 
 
ASBIS SK
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Pobočka Bratislava

Tuhovská 33

831 06 Bratislava

Pondelok - Piatok:

od 8.30 do 17.00 hod.

E-mail: online_kontakt[at]asbis.sk

Telefón: + 421 2 321 65 111

maps
Pobočka ASBIS Košice

Moldavská cesta 8/B

040 11 Košice

Pondelok - Piatok:

od 8.30 do 17.00 hod.

E-mail: online_kontakt[at]asbis.sk

Telefón: + 421 55 321 65 11

maps
 
 
 
 
 
 
 

 

 

Obchodné oddelenie

+421 2 321 65 777

Zobraziť klasickú verziu

Prevádzkuje ASBIS SK spol. s r.o.

Technické riešenie © 2020 CyberSoft s.r.o.

 
 
 

Naša stránka používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním našej stránky súhlasíte s ich využívaním. Viac info