SFP+ modul, 10GBASE-LR/LW, singlemode do 10km, LC, cisco comp. (SFP-10G-LR)

 
 
 
 
 
 
 
  • SFP+ modul, 10GBASE-LR/LW, singlemode do 10km, LC, cisco comp. (SFP-10G-LR)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Záruka:
24 Mes.
Kód:
SKOEMGBICSM10GLC-CIS
Part No.:
SFP-PLUS-LR10-CIS
Výrobca:

OEM

RP:
0.10; DPH: 20%
Bez DPH
35.69 EUR
S DPH
42.82 EUR
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  •  
  •  
 

Podrobnosti o produkte

 
 
 

Popis produktu:

OEM SFP+ modul, 10GBASE-LR/LW, singlemode do 10km, LC, cisco comp.


Formát: SFP plus
Typ přenosu: 2 vlakna
Typ konektoru: LC duplex
Pro vlákno/ kabel: SM
Přenosová rychlost: 10Gbps
Přenosový protokol: 10Gbps Ethernet
Přenosový protokol: 1Gbps Ethernet
Přenosový protokol: SDH STM-16
Dosah: 10km
Kompatibilita: CISCO
Vlnová délka: 1310nm
DMI diagnostika: Ano
Provozní rozsah teplot: 0 až 70°C
Typ vysílače (Tx): DBF LD
Spektrální šířka (nm): 1
Typ detektoru (Rx): InGaAs PIN-TIA
Transmiter power (dBm): -8,2 až 0,5
Reciever sensitivity (dBm): -14,4
Power Budget (dB): 6,2
Reciever overload (dBm): 0,5


Small Form-factor Pluggable (SFP alebo tiež mini-GBIC) je technický štandard optických vkladacích transceiverov, definovaný skupinou MSA v máji 2001.
Jedná sa o kompaktný optický transceiver používaný v telekomunikačných a dátových sieťach. Ide o populárne, veľmi rozšírený, výrobcovia aktívnych optických komponentov masívne podporovaný modul. Jeho modernejšie konštrukcia postupne vytláča staršie GBIC.

Na rozdiel od GBIC modulu má SFP približne polovičná veľkosť - menšie rozmery umožňujú osadenie aktívnych prvkov v hustote až 48 portov SFP na 1U.

SFP modul je osadený spravidla duplexnom LC konektorom.
Výnimku tvoria niektoré jedno-vláknovej bi-directional SFP (LC simplex alebo SC simplex) a metalické SFP transceivery (RJ-45).
SFP moduly sa vyrábajú a dodávajú v mnohých variantoch podľa použitého typu vlákna, prenosového protokolu, Preklenovanie vzdialenosti (až 200km) a vlnovej dĺžky.

Moduly môžu, ale nemusia byť vybavené tzv. Sadou diagnostických funkcií (MSA SFF-8472). Diagnostiku značí u svojich produktov rôzni výrobcovia rôzne DMI = Digital Monitoring Interface, DDM = Digital Diagnostic Monitoring či DDMI = Digital Diagnostic Monitoring Interface. V skutočnosti platí, že DMI = DDM = DDMI.
Pomocou tejto sady funkcií môžeme, ak to daný prvok (router, switch) podporuje, sledovať prevádzkovú teplotu, prevádzkové napätie, úroveň vysielaného signálu aj úroveň signálu prijímaného na prijímači atď.

Postupne dochádza k vývoju formátov a tak dnes namiesto starého GBIC slotu nájdeme v nových zariadeniach skôr sloty SFP pre SFP moduly.

Pre vyššie rýchlosti sú potom postupne vytláčané z trhu 10Gbps formáty XENPAK a X2 - tie sú dnes v nových zariadeniach nahradzované novšími formáty typu XFP a predovšetkým potom SFP + (SFP PLUS).
Dnes potom dochádza aj k veľkému rozmachu formátov pre vyššie prenosové rýchlosti ako je 25Gbps (SFP28), 40Gbps (QSFP +) a 100Gbps (QSFP28).
100Gbps transceivery sú potom dostupné už v mnohých prevedeniach a dochádza tu k rýchlemu vývoju.

CFP moduly sú potom už dnes dostupné aj v koherentne a laditeľné DWDM prevedenie a na dlhšie vzdialenosti / pre operátorská transportné riešenie ide aktuálne o preferovaný typ transceiveru.

Aktuálne najpoužívanejším 100G štandardom je ale bezpochyby QSFP28, ten vychádza z konštrukcie QSFP + a je k tomuto formátu aj rozmerovo ekvivalentné.
Ďalšie používané štandardy sú napr. Už spomínané CFP, CFP2, CFP4, CFP8 (písmenko C tu vyjadruje číslovku 100 - latinsky centum).

A v neposlednom rade tu máme k dispozícii ekonomický mikro CXP formát s ktorým sa počíta len na naozaj krátke prepoje (datacentra).
CXP formát je potom dielom združenie výrobcov IBTA.

V blízkej budúcnosti sa môžeme tiež tešiť na celý rad nových formátov
Z novších a už štandardizovaných menujme QSFP-DD (Double Density), uQSFP (mikro) a OSFP (Octal).
Tie už budú dláždiť cestu k prenosovým rýchlostiam 400Gbps, 800Gbps, 1T, 2T ....

Posledný formátom, na ktorom sa už pracuje, sú tzv. OBO porty (On Board Optics) - na čele týchto aktívnych prvkov nájdeme už len optický multivláknový MPO konektor - všetky aktívne zariadenia sa už presunie na hostboard.

Tieto nové transceivery umožnia osadzovať aktívne prvky s dnešného pohľadu s obrovskou hustotou portov ...

Optické transceivery (optické moduly) sú normalizované zariadenia / zásuvné media konvertory pre použitie v produktoch tretích výrobcov.
Ako už názov napovedá, transceivery v sebe vždy združujú vysielač / transmitter a prijímač / reciever. Z toho tiež vypliva že pre obojsmernú prevádzku potrebujeme mať k dispozícii 2. vlákna. Pre obojsmerná premávka po jednom vlákne sa používajú špeciálne WDM moduly, ktoré fungujú na princípe rozdielnych vysielacích vlnových dĺžok (dodávajú sa vždy v páre typ A a typ B) a majú v sebe už zabudovaný WDM filter (spolu s diagonálnym polopriepustným zrkadlom).

U optických vkladacích transceiverov býva uvedená spravidla vzdialenosť v km, na ktorú je až možné daný modul prevádzkovať, dôležitejšie je však presný údaj Power Budget, teda výkonová rezerva v jednotkách dB.
Počet km je totiž počítaný práve z hodnoty PB, a záleží potom, aký merný útlm pre výpočet dosahu v km bol použitý - každý výrobca môže údaj počítať iným koeficientom a tak počet km môže byť zavádzajúce.
Niektoré moduly (napr. Multi-rate operátorské moduly pre SDH či 4,25 tri-rate moduly pre Fiber Channel) vie pracovať na rôznych prenosových rýchlostiach a tak sa aj líšia parametrami modulu v závislosti od typu aplikácie, kde ho použijeme.

Údaje uvedené v parametroch produktov na www.alternetivo.cz sú tak udávané vždy pre najvyššiu možnú prenosovú rýchlosť daného modulu.
Pre ilustráciu u 4,25Gbps Multirate produktov je PB udávaný pre 4,25Gbps, tzn. pri užití rovnakého modulu na 1Gbps bude PB (výkonová rezerva) väčšie ako je uvedené v parametroch.

Ďalej možno v sortimente optických vkladacích transceiverov voliť medzi štandardnou teplotnou odolnosťou modulu (spravidla 0-70C), alebo medzi priemyselným HTR (High Temperature Range) prevedením do náročných podmienok (-40 až 85C).

Moduly CWDM a DWDM pre vlnový Multiplex za pomocou Multiplexory a DEMULTIplexerů,


Zaradenie produktu

 

Technické špecifikácie sa môžu meniť bez predošlého upozornenia. Obsah aktuálneho balenia sa môže líšiť v závislosti od dátumu predaja. Obrázky majú len informatívny charakter.

 
 
 
 
 
 
 

Parametre

 
 
 

Základné parametre
Rozhranie:  SFP+ 
Rýchlosť :  10 Gbs
Médium:  Optika - SM 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Pobočka Bratislava

Tuhovská 33

831 06 Bratislava

Pondelok - Piatok:

od 8.30 do 17.00 hod.

E-mail: online_kontakt[at]asbis.sk

Recepcia: + 421 2 321 65 111

Obchodné oddelenie: + 421 2 321 65 777

maps
Pobočka ASBIS Košice

Moldavská cesta 8/B

040 11 Košice

Pondelok - Piatok:

od 8.30 do 17.00 hod.

E-mail: online_kontakt[at]asbis.sk

Recepcia: + 421 55 321 65 11

maps
 
 
 
 
 
 
 

 

 

Obchodné oddelenie

+421 2 321 65 777

Zobraziť klasickú verziu

Prevádzkuje ASBIS SK spol. s r.o.

Technické riešenie © 2023 CyberSoft s.r.o.