ASBIS SK
ASBIS SK

Platformy umelej inteligencie Intel urýchľujú modely generatívnej umelej inteligencie Microsoft Phi-3.

Spoločnosť Intel overila a optimalizovala svoje portfólio produktov umelej inteligencie pre klientov, edge a dátové centrá pre niekoľko otvorených modelov rodiny Phi-3 od spoločnosti Microsoft. Rodina malých otvorených modelov Phi-3 môže bežať na hardvéri s nižšou výpočtovou kapacitou, dá sa ľahšie doladiť podľa špecifických požiadaviek a umožňuje vývojárom vytvárať aplikácie, ktoré sa spúšťajú lokálne. Medzi podporované produkty spoločnosti Intel patria akcelerátory Intel® Gaudi® AI a procesory Intel® Xeon® pre aplikácie dátových centier a procesory Intel® Core™ Ultragrafické karty Intel® Arc™ pre klientov.

V rámci svojho poslania priniesť umelú inteligenciu do všetkých oblastí, spoločnosť Intel neustále investuje do softvérového ekosystému umelej inteligencie spoluprácou s lídrami a inovátormi v oblasti umelej inteligencie.

Spoločnosť Intel spolupracovala so spoločnosťou Microsoft, aby v deň uvedenia na trh umožnila podporu modelu Phi-3 u svojich centrálnych procesorov (CPU), grafických procesorov (GPU) a akcelerátorov Intel Gaudi. Spoločnosť Intel tiež pomáhala s návrhom abstrakcie akcelerátorov v DeepSpeed, čo je ľahko použiteľný softvérový balík na optimalizáciu hlbokého učenia, a rozšírila automatickú podporu tenzorového paralelizmu pre modely Phi-3 a ďalšie modely na platforme Hugging Face.

Veľkosť modelov Phi-3 je vhodná na použitie na inferenciu v zariadení a umožňuje nenáročný vývoj modelov, ako je dolaďovanie alebo prispôsobovanie na počítačoch s umelou inteligenciou a edge zariadeniach. Klientský hardvér Intel je akcelerovaný prostredníctvom komplexných softvérových rámcov a nástrojov vrátane PyTorch a Intel® Extension for PyTorch, ktoré sa používajú v oblasti lokálneho výskumu a vývoja, ako aj nástroja OpenVINO™ na vývoj modelov a inferenciu.

Spoločnosť Intel je zaviazaná plniť potreby generatívnej umelej inteligencie svojich podnikových zákazníkov a pokračovať v podpore a optimalizácii softvéru pre Phi-3 a ďalšie popredné najmodernejšie jazykové modely.

 
 
 
 
 
 
 
 
Pobočka Bratislava

Tuhovská 33

831 06 Bratislava

Pondelok - Piatok:

od 8.30 do 17.00 hod.

E-mail: online_kontakt[at]asbis.sk

Recepcia: + 421 2 321 65 111

Obchodné oddelenie: + 421 2 321 65 777

maps
Pobočka ASBIS Košice

Moldavská cesta 8/B

040 11 Košice

Pondelok - Piatok:

od 8.30 do 17.00 hod.

E-mail: online_kontakt[at]asbis.sk

Recepcia: + 421 55 321 65 11

maps
 
 
 
 
 
 
 

 

 

Obchodné oddelenie

+421 2 321 65 777

Zobraziť klasickú verziu

Prevádzkuje ASBIS SK spol. s r.o.

Technické riešenie © 2024 CyberSoft s.r.o.