ASBIS SK
ASBIS SK

Spoločnosť Intel na svojom podujatí „AI Everywhere“ v New Yorku predstavila procesory Intel® Xeon® 5. generácie a procesory Intel® Core™ Ultra, ktoré nastoľujú éru počítačov s umelou inteligenciou a slúžia ako základ pre pracovné záťaže s umelou inteligenciou v dátových centrách, cloude a v oblasti edge computingu.

„Inovácie v oblasti umelej inteligencie sú pripravené zvýšiť vplyv digitálnej ekonomiky až na jednu tretinu globálneho hrubého domáceho produktu,“ hovorí generálny riaditeľ spoločnosti Intel Pat Gelsinger. „Spoločnosť Intel vyvíja technológie a riešenia, ktoré zákazníkom umožnia bezproblémovú integráciu a efektívny beh AI vo všetkých ich aplikáciách – nielen v cloude, ale čoraz častejšie aj na lokálnom počítači alebo na edge zariadeniach, kde sa generujú a používajú údaje.“

Intel Core Ultra poháňa PC
s umelou inteligenciou a nové aplikácie

Intel Core Ultra predstavuje najväčšiu architektonickú zmenu spoločnosti Intel za posledných 40 rokov a uvádza generáciu AI PC s inováciami na všetkých frontoch: v oblasti CPU, grafiky, výkonu, výdrže batérie, ako aj v oblasti úplne nových funkcií založených na umelej inteligencii. AI PC predstavuje najväčšiu transformáciu PC za posledných 20 rokov, odkedy platforma Intel® Centrino® odviazala notebooky a umožnila im odkiaľkoľvek sa pripojiť k Wi-Fi.

Intel Core Ultra je vybavený prvým klientskym akcelerátorom AI Intel v rámci čipu – neurónovou procesorovou jednotkou alebo skrátene NPU – ktorý umožňuje novú úroveň energeticky efektívnej akcelerácie AI s 2,5-násobne lepšou energetickou účinnosťou v porovnaní s predchádzajúcou generáciou. Jeho prvotriedna GPU a špičková CPU dokážu urýchliť aj riešenia v oblasti umelej inteligencie.

Nový Xeon prináša výkonnejšiu umelú
inteligenciu do dátového centra, cloudu,
siete a oblasti edge computingu

Rodina procesorov Intel Xeon 5. generácie, ktorá bola dnes predstavená tiež, prináša výrazný skok v oblasti výkonu a efektivity: V porovnaní s predchádzajúcou generáciou procesorov Xeon prinášajú tieto procesory priemerný nárast výkonu na úrovni 21 % v oblasti všeobecných výpočtov a umožňujú o 36 % vyšší priemerný výkon na watt v celom rade pracovných záťaží zákazníkov. Zákazníci, ktorí dodržiavajú typický päťročný cyklus obnovy a prechádzajú z ešte starších generácií, môžu znížiť svoje celkové náklady na vlastníctvo až o 77 %.

Xeon je jediný mainstreamový procesor pre dátové centrá s integrovanou akceleráciou umelej inteligencie, pričom nový Xeon 5. generácie poskytuje až o 42 % výkonnejšiu inferenciu a doladenie modelov s veľkosťou do 20 miliárd parametrov. Je to tiež jediný procesor s konzistentným a neustále sa zlepšujúcim súborom výsledkov benchmarku MLPerf v oblasti trénovania a inferencie.

Akcelerácia umelej inteligencie
a riešenia všade tam, kde to vývojári potrebujú

Procesory Intel Core Ultra aj Xeon 5. generácie si nájdu cestu na miesta, kde by ste to možno nečakali. Predstavte si reštauráciu, ktorá vám poradí pri výbere menu na základe vášho rozpočtu a stravovacích potrieb; výrobnú halu, ktorá zachytí problémy s kvalitou a bezpečnosťou priamo pri zdroji; zariadenie na báze ultrazvuku, ktoré vidí to, čo by ľudské oči mohli prehliadnuť, alebo elektrickú sieť, ktorá riadi distribúciu elektriny so špičkovou presnosťou.

 
 
 
 
 
 
 
 
Pobočka Bratislava

Tuhovská 33

831 06 Bratislava

Pondelok - Piatok:

od 8.30 do 17.00 hod.

E-mail: online_kontakt[at]asbis.sk

Recepcia: + 421 2 321 65 111

Obchodné oddelenie: + 421 2 321 65 777

maps
Pobočka ASBIS Košice

Moldavská cesta 8/B

040 11 Košice

Pondelok - Piatok:

od 8.30 do 17.00 hod.

E-mail: online_kontakt[at]asbis.sk

Recepcia: + 421 55 321 65 11

maps
 
 
 
 
 
 
 

 

 

Obchodné oddelenie

+421 2 321 65 777

Zobraziť klasickú verziu

Prevádzkuje ASBIS SK spol. s r.o.

Technické riešenie © 2024 CyberSoft s.r.o.